Mamka mi nadělila postupně obě pod strom Jednak asi čuje, že to nebude dlouho trvat, jednak právě kvůli těm receptům.
Knížky mám přelouskané a líbí se mi, budu se jimi řídit, až na to bude doba. A vlastně se řídím už teď tak trochu
Knížky se zaměřují i na dobu těhotenství, co jíst a jak a podobně, jednak pak na dobu po porodu - co by měla maminka jíst a pak přechod na pevnou stranu.
A ještě varování Autoři jsou makrobiotici, takže podle toho jedou. Takže se to může zdát pro normálně se stravujícího člověka jako moc přísné - zvlášť, když člověk takto dřív vůbec nejedl. Změna stravováýní by neměla být náhlá ani u netěhotného člověka a už vůbec ne u těhule - tělo by nemělo mít šok a neměly by probíhat žádné očistné procesy (které se právě radikální změnou stravy můžou spustit).
Takže, mohu-li doporučit, bych se knížkou inspirovala a zapřemýšlela nad podanými informacemi a mnohé do stravy zařadila (či vnaopak vyřadila. Co mi přijde jako minimum ve změně chování, je začít používat mořské řasy (ve zdravých výživách). O nich moc pěkně a stručně píše právě Lužná. Pak třeba vyměnit běžné ovocné, černé a zelené čaje za čaj bancha (k běžnému popíjení), který nezatěžuje organismus a můžou ho i malé děti. A popřemýšlet o zelenince všedruhové
Makrobiotika prostě není pro všechny, ani já ji nepraktikuju v její přesné podobě. Ale jde se jí inspirovat a leccos si vypůjčit - tak to dělám já.
Líbí se mi na ní, že respektuje rok. Které potraviny je přirozené jíst v létě a v zimě. Jíst potraviny z našeho zeměpisného pásma. V zimě, kdy je míň vitamínů, kvasit, na jaře zas klíčit, protože venku všechno klíčí... Přijde mi to takové... přirozené. A to mám ráda.
Tak ahoj a úsměv na tváři a kdybys náhodou byla z Brna, můžu ti ty knížky i půjčit!